Nowoczesne technologie

Nasze Centrum wyposażone jest w najwyższej jakości sprzęt. Nowoczesne urządzenia medyczne pozwalają na zwiększenie komfortu leczenia pacjentów oraz pracy personelu medycznego. Zdajemy sobie sprawę, że posiadanie najnowocześniejszego sprzętu to nie wszystko aby odnieść sukces w terapii - najważniejsza jest wiedza i doświadczenie lekarza. Dlatego cały nasz personel nieprzerwanie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo Pacjentów. Procesy sterylizacji są w dużym stopniu zautomatyzowane, co eliminuje możliwość jakichkolwiek niedoskonałości. Każdy zestaw narzędzi zamykany jest poprzez zgrzewanie w jednorazowym specjalnym rękawie a następnie sterylizowany w autoklawie próżniowym w sterylizatorni. Proces sterylizacji kontrolowany jest każdorazowo przez komputer wbudowany w autoklaw oraz przez testy chemiczne. Dodatkowo okresowo wykonywane są testy biologiczne. 

 

W naszej klinice posiadamy m.in.:

 

 

 

RXDC – najnowocześniejszy aparat Rtg z głowicą wysokiej częstotliwości, skonstruowany przez MyRay, wykorzystuje najnowsze technologie w celu uzyskania dokładnej i bezpiecznej diagnostyki radiologicznej.

RXDC znacząco redukuje dawkę promieniowania w porównaniu z tradycyjnymi aparatami. Dzięki generatorowi o wysokiej sprawności zostało prawie całkowicie wyeliminowane najbardziej szkodliwe promieniowanie.

 

 

Cyfrowy pantomograf Hyperion wyposażony w technologię morfologicznego rozpoznania twarzy (automatyczne ustawianie parametrów ekspozycji). Służy nam do wykonywania diagnostycznych zdjęć panoramicznych i cefalometrycznych, które natychmiast po ekspozycji można obejrzeć na ekranie komputera.


 

 

 

3DTS - Tomosynteza, czyli możliwość obejrzenia na ekranie komputera poprzecznych przekrojów z rozpatrywanego obszaru. Dostarcza nam dokładny obraz radiograficzny oraz umożliwia wykonywanie pomiarów grubości tkanki kostnej. 3DTS Umożliwia dodanie informacji w trzecim wymiarze (głębokość), dotyczących specyficznych obszarów górnego i dolnego łuku zębowego, a przy tym wymaga niewielkiej dawki promieni Rentgena.

 

  Mikroskop zabiegowy Carl Zeiss stosowany jest przez nas standardowo w endodoncji oraz w mikrochirurgii. Wyposażony jest w tor wizyjny do aparatu fotograficznego, którym archiwizujemy poszczególne etapy przeprowadzanego leczenia. Urządzenie to bardzo poprawia precyzję w codziennej pracy stomatologa, ponieważ umożliwia lepsze widzenie i podnosi jakość pracy.
 

 

Mikrosilnik endodontyczny VDW GOLD - urządzenie standardowo stosowane w leczeniu endodontycznym do maszynowego opracowywania kanałów korzeniowych, co w efekcie końcowym skraca czas leczenia oraz podnosi jego jakość.
 

 

 

BeeFill 2in1 - Urządzenie endodontyczne do wypełniania kanałów korzeniowych wyposażone w system do termicznej kondensacji wierzchołkowej oraz system do trójwymiarowego wypełniania wstecznego gutaperką płynną. Cyfrowo sterowana szybkość i temperatura dozowanych porcji gutaperki. Standardowo stosowane przez nas w leczeniu endodontycznym.

 

 

 

Endometry Propex  -  urządzenia do elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego, stosowane przez nas standardowo w leczeniu endodontycznym.

     

 

SkyPlanX jest to system do diagnostyki i planowania leczenia implantologicznego. Doskonałe narzędzie diagnostyczne, pozwala na precyzyjne i bezpieczne zaplanowanie zabiegu umieszczenia implantów, ich rodzaju i pozycji.

  Każdy gabinet wyposażony jest w kamerę wewnątrzustną. Pozwala ona na podgląd wewnątrz ust w trakcie i po leczeniu.