Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków.
W naszej klinice stosujemy materiały najwyższej jakości oraz staramy się, aby każda rekonstrukcja utraconych tkanek zęba była jak najbardziej naturalna i estetyczna. Nowoczesne kompozyty i rozwój technik rekonstrukcji tkanek zęba pozwalają nam na skrócenie czasu leczenia do minimum przy jednoczesnym lepszym efekcie kosmetycznym. Przykładem są włókna szklane, które zastępują mało estetyczne metalowe wkłady koronowo-korzeniowe, jak również mają zastosowanie jako wzmocnienie w mostach kompozytowych.

 

Złamana korona siekacza przed odbudową, po przeprowadzonym leczeniu endodontycznego.

W trakcie odbudowy z użyciem wkładu koronowo-korzeniowego z włókna szklanego.

Odbudowana korona przygotowana do zacementowania pełnoceramicznej korony  protetycznej.

 Zastosowanie w tym przypadku metalowego wkładu k-k  uniemożliwiłoby uzyskanie idealnego efektu kosmetycznego.

Całe leczenie przeprowadzone podczas dwóch wizyt.

 

W przypadku, gdy zbyt duże zniszczenie korony zęba nie pozwala na prawidłową i trwałą odbudowę z użyciem materiałów plastycznych, wówczas proponujemy naszym pacjentom wykonanie wkładów koronowych (inlay lub onlay), które w sposób idealny odtwarzają utracone tkanki zęba. Gotową odbudowę (ceramiczną lub kompozytową) wykonaną w laboratorium protetycznym "przykleja się" do zęba za pomocą specjalnych cementów kompozytowych.

 

ZOBACZ PRZYKŁADY LECZENIA