Leczenie jednowizytowe

 

W naszej klinice leczenie endodontyczne staramy się wykonać podczas jednej wizyty, co pozwala zaoszczędzić Państwu czas i uniknąć niepotrzebnego stresu. Dodatkowo leczenie jednowizytowe eliminuje możliwość dodatkowego zakażenia kanałów, do którego może dojść przy długotrwałym leczeniu wielowizytowym.

Standardowo leczenie endodontyczne przeprowadzane jest przez nas w powiększeniu mikroskopowym. 

 

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty stosujemy najnowsze techniki leczenia oraz wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy (endometry, radiowizjografia, mikroskop stomatologiczny, urządzenia do maszynowego opracowywania kanałów, urządzenia do wypełniania kanałów). Każdy zabieg przeprowadzamy izolując leczony ząb od jamy ustnej za pomocą koferdamu (arkusz cienkiej gumy). Do opracowywania kanałów stosujemy tylko jednorazowe i sterylne narzędzia, co w znacznym stopniu ogranicza niebezpieczeństwo przypadkowego złamania narzędzia w kanale i eliminuje w 100% zakażenia krzyżowe.    Do ostatecznego wypełnienia kanałów stosujemy m.in. system termoplastycznej gutaperki oraz metody ultradźwiękowe zapewniające wysoką szczelność i trwałość wypełnienia.

Cały proces leczenia jest archiwizowany w postaci zdjęć foto z mikroskopu i zdjęć RTG, które stanowią integralną część dokumentacji medycznej. Na życzenie Pacjenta wszystkie zdjęcia mogą zostać nagrane na dowolnym nośniku (pendrive, CD, DVD) lub przesłane na jego adres e-mail.

 

To wszystko w połączeniu z naszym wieloletnim doświadczeniem gwarantuje Państwu bezpieczeństwo i skuteczność leczenia endodontycznego przeprowadzonego w naszej klinice.