Korony pełnoceramiczne

          Korony pełnoceramiczne są najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących uzupełnień o najwyższej estetyce. Pomimo, że metalowo-porcelanowe korony i mosty są wciąż standardem, który w wielu przypadkach umożliwia pełną rehabilitację jamy ustnej, to z  punktu widzenia estetyki uzupełnienia takie nie zawsze spełniają oczekiwania pacjentów. Metal podbudowy jest nieprzezierny i odbija światło w niekorzystny sposób, co może wpływać na sztuczny, matowy wygląd całej odbudowy.  

W przeciwieństwie do nich korony i mosty pełnoceramiczne zbudowane z naturalnych materiałów są tak podobne do prawdziwych zębów, że nie można ich odróżnić, ponieważ mają taką samą przepuszczalność światła jak w przypadku zębów naturalnych. Odbudowy te nie zawierają metalu i z tego powodu nie ma ryzyka wystąpienia alergii, co zdarza się w przypadku uzupełnień zawierających metal (nikiel).

Na szczególną uwagę zasługują uzupełnienia protetyczne wykonane w systemie Lava (3M ESPE).

Są to korony i mosty pełnoceramiczne wykonane na podbudowie z tlenku cyrkonu, materiału który już od kilkudziesięciu lat jest stosowany w medycynie (np. endoprotezy stawów biodrowych). Dzięki temu, że tlenek cyrkonu ma wytrzymałość mechaniczną zbliżoną do metalu, możliwe jest wykonanie na jego bazie zarówno pojedynczych koron jak i rozległych rekonstrukcji protetycznych. Podbudowy Lava wykonywane są w technologii cyfrowej CAD/CAM.

Od września 2010 do każdej podbudowy Lava pacjent otrzymuje certyfikat z 15-letnią gwarancją.

 

ZOBACZ PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA KORON PROTETYCZNYCH